Weboldalunk az Adatkezelési tájékoztatóban leírt, működéshez szükséges sütiket használ, melyet az oldal használatával Ön elfogad. Rendben
EN YT In FB
A kereső mezőbe kiadott engedély vagy tanúsítvány
számát lehet írni...
A kereső mezőbe kérelmező, gyártó vagy forgalmazó
nevét lehet írni...
Az ÉMI hazai és nemzetközi projektei
Oldalainkon folyamatosan frissítjük a pályázatokkal kapcsolatos információkat.
További információk...
A kereső mezőbe tetszőleges kifejezést, például pályázat
számát vagy keresett nyertes nevét, stb. lehet írni...
A kereső mezőbe tetszőleges kifejezést, például problémakört
vagy termék típust, jogszabályi hivatkozást, stb. lehet írni...

Kutatás és fejlesztés Miskolcon – Az ÉMI közreműködésével

Korszerű anyagok, intelligens technológiák kifejlesztését kezdi meg Miskolcon a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ. A közel 5,8 milliárdos projekt a Miskolci Egyetem, a BorsodChem, a Bosch és az ÉMI együttműködésében valósul meg.

Korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák, valamint intelligens irányítási és automatizálási rendszerek kifejlesztését kezdi meg a Miskolci Egyetem, a BorsodChem, a Bosch, valamint az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. (ÉMI) a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ (FIEK) közös kutatói hálózatának keretében. Cél a fejlett technológiákat alkalmazó iparvállalatok kutatás, fejlesztési és innovációs igényeinek feltérképezése, és azok piaci alapon történő kiszolgálása. A közel 5,8 milliárd forint összértékű projekt a kiválóság jegyében, a piaci igények figyelembe vételével és a létrehozott K+F+I eredmények gazdasági hasznosíthatóságának elve mentén valósul meg.

FELSŐOKTATÁSI IPARI EGYÜTTMŰKÖDÉSI KÖZPONT (FIEK)

A Miskolci Egyetem (ME) 2020-ig kijelölt „Innovatív Tudásváros” programja erőteljes kutatás, fejlesztés és innovációs aktivitást, fókuszpontok kijelölését, piaci igények feltárását és kiszolgálását, valamint a nemzetköziesedési folyamatok erősítését tűzte ki elsődleges célul. Az életre hívott Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ (FIEK) a Miskolci Egyetem, a BorsodChem, a Bosch, valamint az ÉMI szerepvállalásával, közös kutatói hálózat és infrastruktúra létrehozásával jött létre. A példaértékű együttműködés keretében az Alma Mater és a piaci szereplők nem csupán megosztják egymással kutatói infrastruktúráikat, hanem együttes laborfejlesztéseiknek köszönhetően újabb kutatóhelyeket is létrehoznak, így fokozva az észak-magyarországi térség K+F+I képességét.

KORSZERŰ ANYAGOK, MODERN ANYAGTECHNOLÓGIÁK, INTELLIGENS IRÁNYÍTÁSI ÉS AUTOMATIZÁLÁSI RENDSZEREK

A most induló első közös FIEK projekt közel 5,8 milliárd forint értékben valósít meg 9 termékprototípust, 6 új anyagminőséget és 3 anyagtípust, 8 új technológiai eljárást és 3 készterméket, mindezeket legalább 16 iparjogvédelmi oltalom keretében. Elsősorban korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák, valamint intelligens irányítási és automatizálási rendszerek kifejlesztése kezdődik meg.

„A FIEK révén a piaci igények kerülnek a K+F+I tevékenység fókuszába, ami a versenyképesség fokozásának egyik fontos alappillére. Törekvésünkhöz kiváló nagyvállalati partnerek csatlakoztak, akik azon túl, hogy e régió legjelentősebb ipari szereplői, egyben a nemzetközi kutatói tér legkiválóbbjai is. A FIEK elindításával és a projekt megvalósulásával jelentős értékteremtés jöhet létre. Kiemelt cél új K+F+I eredmények elérése és azok gazdasági hasznosítása.” – véli Dr. Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellárja.

EGYETEMI KUTATÓI INFRASTRUKTÚRA TELJES KIHASZNÁLTSÁGÁNAK HOSSZÚ TÁVÚ BIZTOSÍTÁSA

A Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. - hozzáadott értékét tekintve - hazánk és a régió meghatározó járműipari alkatrészgyártójaként a rá jellemző innovációs kultúra és innovatív gondolkodás révén az elsődleges piaci igények kiszolgálását célozza, illeszkedve a nemzetközi járműipari tendenciákhoz, vagyis az e-mobilitáshoz és az ipar 4.0 elvárásaihoz.

Az ÉMI a jövő lehetőségeire és a jelen tudatos erőforrás-gazdálkodására épülő fenntartható fejlődés elkötelezettjeként korszerű anyagok, modern szerkezeti elemek kifejlesztésére, innovatív irányítás technológiák megvalósítására fókuszál.

A BorsodChem a kínai Wanhua leányvállalataként, mint a világ jelenlegi legnagyobb MDI kapacitással bíró cégcsoportjának tagja a járműipari fejlesztésekre koncentrál, elsősorban azok vegyipari bázisára, az alapanyaggyártástól az egyedi vevői igényekre szabott késztermékek előállítására alkalmas poliuretán rendszerekig, átfogva a teljes innovációs láncot.

A Miskolci Egyetem a tudás és technológia transzfer szerepének, valamint a társadalmi hasznosulás erősítésének érdekében hálózati alapon, stratégiai partnerségek kialakításával kívánja külső kapcsolatrendszereit működtetni. Ennek egyik jó gyakorlata a FIEK létrehozása is, hiszen a hazai és nemzetközi gazdasági szereplők számára jelentős hozzáadott értéket képviselő K+F+I tevékenységek elvégzése révén, hosszú távon biztosítható az egyetemi kutatói infrastruktúra teljes kihasználtsága is.

 

Index
1 Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ (FIEK) alapítói: Miskolci Egyetem, BorsodChem Zrt., Robert Bosch Energy and Body Systems Gépjárműelektromossági Alkatrész Gyártó és Forgalmazó Kft. (BOSCH), ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. (ÉMI)

Kapcsolódó oldalaink

Aktuális Rendezvények

Kapcsolattartó

Ügyfélszolgálat
Telefon: +36 26 502 300
E-mail: info@emi.hu

Kapcsolódó oldalaink

Aktuális Rendezvények

Partnereink, támogatóink

Gazdaságfejlesztési Minisztérium Magyar Mérnöki Kamara Blaue Lagune ZAG ITB CIB UEAtc EOTA WFTAO Európai Hulladékcsökkentési Hét Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége ENBRI EGOLF ECTP Centre National de l’ingénierie de la Construction EPIC/CNIC Covenant of Mayors for Climate & Energy BorsodChem Szentendre Miskolci Egyetem Miniszterelnökség BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság
Magyar Mérnöki Kamara Blaue Lagune ZAG ITB CIB UEAtc EOTA WFTAO Európai Hulladékcsökkentési Hét Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége ENBRI EGOLF ECTP Centre National de l’ingénierie de la Construction EPIC/CNIC Covenant of Mayors for Climate & Energy BorsodChem Szentendre Miskolci Egyetem Miniszterelnökség BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdaságfejlesztési Minisztérium
Blaue Lagune ZAG ITB CIB UEAtc EOTA WFTAO Európai Hulladékcsökkentési Hét Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége ENBRI EGOLF ECTP Centre National de l’ingénierie de la Construction EPIC/CNIC Covenant of Mayors for Climate & Energy BorsodChem Szentendre Miskolci Egyetem Miniszterelnökség BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdaságfejlesztési Minisztérium Magyar Mérnöki Kamara
ZAG ITB CIB UEAtc EOTA WFTAO Európai Hulladékcsökkentési Hét Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége ENBRI EGOLF ECTP Centre National de l’ingénierie de la Construction EPIC/CNIC Covenant of Mayors for Climate & Energy BorsodChem Szentendre Miskolci Egyetem Miniszterelnökség BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Gazdaságfejlesztési Minisztérium Magyar Mérnöki Kamara Blaue Lagune