Az építőanyagok környezeti hatásai. A projekt fő célja a leginkább az üzleti életben elterjedt életciklus - szemléletű gondolkodás terjesztése a lakosság felé, aki korlátozott információkkal rendelkezik az okozott környezeti hatásokról.
Az építőipar jelentős energia- felhasználással (40%) és CO2 kibocsátással (35%) a klímavédelem és fenntarthatóság szempontjából meghatározó szektor. Az építőanyagok kiválasztása, beépítése általában elsősorban műszaki, gazdasági és esztétikai szempontok alapján történik. Ugyanakkor egyre kevésbé hagyható figyelmen kívül azok környezetre és egészségre gyakorolt hatása. Az épített környezet védelme érdekében, a tudatos tervezés és kivitelezés során az energiaráfordítás, újrahasznosíthatóság és hulladékkezelés ismeretei elengedhetetlenné váltak.
Mindezen szempontokat figyelembe véve kívánja a projekt a lakosság tájékoztatását megcélozni: az építkezőkre, felújítás előtt állókra, lakossági építtetőkre fókuszál, megismertetve velük a beépített anyagok környezeti hatásait. A projekt részeként fenntartható építészeti megoldásokról szóló, érthető és könnyen kezelhető oktatási anyagokkal, online letölthető kézikönyvvel növelik a lakosság háttérismeretét és környezet iránti érzékenységét. Ezeken túl az építőanyagok összehasonlítását segítő web applikáció is készül. Mindezt közérthető, praktikus példákon keresztül, költségkímélő megoldásokkal és jó gyakorlatokkal valósítja meg a projekt. A tájékoztatók tartalmaznak majd laikusok számára javaslatokat, jó gyakorlatokat és költségkímélő megoldásokat.
Program: Erasmus+
Futamidő: 24 hónap (2019.10.01.- 2021.09.30.)
Konzorcium:
Partnerek
• koordinátor: LCA Center – Magyar Életciklus-elemzők Szakmai Egyesülete
• ÉMI Nonprofit Kft.
• ECOINNOVAZIONE SRL, Olaszország
• BIONOVA LTD, Finnország
További információ a projektről: howtobuildgreen.eu