Az ÉMI Nonprofit Kft. és a Miskolci Egyetem vezetése a jövőbeni együttműködéseik lehetőségéről tárgyalt a napokban. A két intézmény között 2016 januárja óta van stratégiai megállapodás, illetve együtt dolgoznak a BorsodChem-el és a Bosch-al partnerségben a miskolci FIEK projekt keretein belül, amiről szintén szó volt a szeptember közepén tartott találkozón.
Az ÉMI Nonprofit Kft. műszaki szolgáltató, minőségellenőrzési tevékenysége mellett éppolyan hangsúlyt kap a Társaság működésében a kutatás-fejlesztés-innováció területe, ahol szintén kiemelkedő eredményeket ér el.
Az ÉMI egyik ilyen kutatás-fejlesztési projektje a Miskolci Egyetemmel, a BorsodChem-el és a Bosch-al együttműködésben megvalósított fejlesztés, melynek során korszerű anyagok, intelligens technológiák kifejlesztését kezdi meg Miskolcon a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ (FIEK). A közel 5,8 milliárdos projekt célja a fejlett technológiákat alkalmazó iparvállalatok kutatás, fejlesztési és innovációs igényeinek feltérképezése, és azok piaci alapon történő kiszolgálása. A projekt a kiválóság jegyében, a piaci igények figyelembe vételével és a létrehozott K+F+I eredmények gazdasági hasznosíthatóságának elve mentén valósul meg. /Bővebben a FIEK projektről/
A FIEK is témája volt annak a találkozónak, amit szeptember közepén tartottak a Miskolci Egyetem és az ÉMI Nonprofit Kft. vezetői a felsőoktatási intézményben. Az egyeztetésen Prof. dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora, dr. Deák Csaba kancellár, Prof. dr. Lukács János, a FIEK projektvezetője, és Nyíry Attila az Egyetem Tudásvagyon Hasznosítás Igazgatóságának vezetője, Dauner Márton, az ÉMI vezérigazgatója, Buday-Malik Adrienn, a Társaság fejlesztési igazgatója, valamint Holndonner Péter operatív vezető vett részt.
Prof. dr. Lukács János és Dr. Nyiry Attila beszámolt a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ státuszáról, a projekttel kapcsolatos várható feladatokról, és az épületbejárás alkalmával bemutatták a résztvevőknek a FIEK fejlesztési területeit, kialakítandó irodáinak, laborjainak helyét. A két intézmény vezetői a FIEK mellett egyeztettek a jövőbeni lehetséges együttműködésekről, és azokról a kutatás-fejlesztési lehetőségekről, melyek mindkét szervezetet foglalkoztatják. Több más mellett szó volt a primer építőipari nyersanyagokról, építési bontási hulladékok újrahasznosításáról, a környezetvédelem kérdésköréről, a fémes és szilikát anyagok speciális vizsgálatáról, valamint a műszaki irányelv tervezetekről, melyben az ÉMI kiemelkedő szerepet vállal. A találkozón továbbá tanácskoztak a vezetők a piaci, kormányzati, oktatási kutatás-fejlesztési közös partnerekről, a velük való lehetséges együttműködésekről.