Az ÉMI szentendrei központjában tettek látogatást a Paks II. projekt vezetői. A találkozó célja az ÉMI nukleáris tevékenységének ismertetése mellett a Társaság Paks II. beruházáshoz kapcsolódó szerepvállalásának lehetősége volt.
Süli János, a Paksi Atomerőmű két új blokkjának tervezéséért, megépítéséért és üzembe helyezéséért felelős tárca nélküli miniszter, Dr. Becskeházi Attila, a Paksi Atomerőmű kapacitásának fenntartásához kapcsolódó infrastruktúra-fejlesztésért, innovációért és lokalizációért felelős államtitkár, Lenkei István, a Paks II. Zrt. vezérigazgatója és Dr. Sztruhár Sándor, a Paksi Ipari Park Kft. ügyvezetője január 24-én tettek látogatást az ÉMI Nonprofit Kft.-nél.
A találkozó célja az ÉMI nukleáris területen végzett eddigi tevékenységének ismertetése, valamint a Társaság Paks II. beruházás építészeti megvalósításában való, jövőbeni szerepvállalásának lehetősége volt.
A találkozón Dauner Márton, az ÉMI vezérigazgatója mutatta be a Társaság főbb tevékenységeit, jelenlegi feladatait. Az ÉMI nukleáris területen végzett munkájáról, a kapcsolódó – megvalósított és tervezett – fejlesztésekről Tóth Emese, a Nukleáris Létesítmények Iroda vezetője és Kornéli Ferenc szakértő mérnök nyújtottak részletes tájékoztatást. A cég sokrétű labortevékenységét Sólyomi Péter és Horváth Zsolt Soma, a Központi Laboratórium vezetői ismertették.
Az ÉMI, több mint fél évszázados pályafutása alatt közel 40 éve tevékenykedik nukleáris területen, a Paksi Atomerőmű 1-4. blokkjai építésének kezdeti szakaszától aktív szerepet vállalt a beruházásban, majd később az üzembe helyezésben, és az üzemeltetés támogatásában.
Az ÉMI-nél 2013 óta önálló „nukleáris sziget” működik, mely a cég minden nukleáris szakterületet érintő tevékenységét összefogja. A Nukleáris Létesítmények Iroda feladatai: építőipari minőségbiztosítás (minőségellenőrzés, speciális vizsgálatok, független kontrollmérések), épületszerkezetek állapotfelügyelete (Öregedéskezelési Program keretében), független műszaki szakértői feladatok ellátása, mérnöktanácsadás (szakvélemények, tanulmányok készítése), kutatás-fejlesztés (építési termékek/technológiák fejlesztése, speciális betonkutatások), szabályozás (hazai és nemzetközi jogszabályi és szabványkörnyezet áttekintése), nukleáris biztonság szempontjából fontos építési termékek környezetállósági minősítése.
Az ÉMI az egyik alapító tagja a 2017. május 18-án megalakult Nukleáris Független Műszaki Szakértői Klaszternek, mely nukleáris területen az összes érintett szakterület (nukleáris biztonság, építőipar, technológiai gépészet és villamosság, irányítástechnika) képviseletét hivatott egy közös szakmai szervezetbe tömöríteni.