Furcsa helyzet, ahogy a fenntarthatósági törekvések és a járvány utáni hatások találkoznak és talán külön nem is említhető módon alakítják a világot. Az elmúlt két év sikerein felbuzdulva idén is megrendezték a WASTEREVOLUTION fenntarthatósági meetupot.
A WASTEREVOLUTION responsibility meetup mindennapi életünk különféle aspektusából járta körbe a változás, a fenntarthatóság, környezettudatosság és a felelősség témaköreit.
November 10-én hét izgalmas kerekasztal-beszélgetés került megrendezésre a Budapest Music Centerben. A cél az volt, hogy szakemberek, nagyvállalatok és kreatív alkotók bevonásával közös platformot teremtve elinduljon egy konstruktív beszélgetés arról, pontosan mi is zajlik körülöttünk, mik az ok-okozati összefüggések, ebben kinek mi a szerepe, mik a lehetőségei és irányai, milyen válaszokat adhatunk a fenntarthatósággal kapcsolatos kihívásokra.
Jenei Dávid, az ÉMI Tudományos és technológiai parkért felelős főmunkatársa a „Bolygó: a végtelenbe és tovább” című kerekasztal szereplőjeként elsősorban az épületek jövőképével, hatásaival kapcsolatos meglátásait tudta elmondani, illetve röviden beszámolt arról, hogy a 2023-ban nyíló ÉMI Nemzeti Mintaházpark milyen aspektusban tud majd aktívan részt venni az épületek építésével, felújításával, használatával kapcsolatos tudatosságformálásban, információátadásban. Elmondta, hogy jelenleg milyen irányokat látnak a családi házak piacán és szó esett a 2050-es karbonsemleges célokról is.
500+ látogató; 1 színpad; 50 szakember; 12 szakértői prezentáció, 7 kerekasztal beszélgetés