Megjelent az Épületen belüli komfort-tényezők követelményei (Hő- és levegőminőségi komfort) című építésügyi műszaki irányelv
A fejlett és a közepesen fejlett országok lakói életük 70-80%-át, de a legújabb adatok szerint akár 85-90%-át zárt terekben töltik, ezért alapvető fontosságú, hogy a zárt terek biztosítsák számukra úgy a fizikai, mint a szellemi munkavégzés szempontjából a mennyiségileg és minőségileg optimális teljesítménykifejtés lehetőségét, valamint a szórakozás, otthoni elfoglaltság, pihenés és alvás időtartama alatt az optimális kikapcsolódási és regenerálódási lehetőséget. Ez az igény napjainkban már „természetesnek” tekinthető.
A zárt terek megfelelő kialakítása komplex műszaki feladat, amelyet elsősorban az építészeknek és az épületgépészeknek közösen kell megoldaniuk, de természetesen ma már a szociológus, a pszichológus, az ergonómiai és más szakemberek tevékenysége sem nélkülözhető. Ennek folyamán azonban mindenkor figyelembe kell venni a gazdaságossági szempontokat - napjainkban emellett elsősorban az energiagazdálkodási törekvéseket -, amelyek döntő módon visszahatnak az ember köz- és komfortérzetét kialakító mikroklíma-paraméterek optimális vagy megengedhető értékeire.
Az épületen belüli komfort-tényezőkkel eddig az épületgépészet különböző részszakterületei foglalkoztak behatóan (légtechnika, energetika, komfortelmélet stb., valamint az ezekhez tartozó szabványok, rendeletek). A most megjelent építésügyi műszaki irányelv magában foglalja a vonatkozó szabványokat, adatokat, gyakorlatban használt műszaki eszközöket, valamint a szakmában megjelent jelentősebb kutatási anyagokat, összefüggéseket, iránymutatásokat is, ezáltal a zárt- és zártnak tekintett építészeti terek komfortjellemzői tekintetében a tervezőmérnököknek és az épületüzemeltetőknek ad iránymutatást abban, hogy az épületek funkciója, használata hosszútávon alacsony költségekkel biztosítható legyen.